خبرها

شورای ۹ نفره فردیس که به یک نفر رای دادند نمی توانند نامه بزنند که ما ایشان را قبول نداریم

پایگاه خبری تحلیلی “طلوع فردیس “

شورای ۹ نفره فردیس که به یک نفر رای دادند نمی توانند نامه بزنند که ما ایشان را قبول نداریم

دکتر محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی اعضای شورا تصمیم گرفتند و از تعداد ۲۷ گزینه به یک نفر رسیدند، بعد ۹ عضو شورا نیز او را تایید کردند و برای صدور حکم به وزارت کشور فرستادند، دیگر نمی توانند بیایند بلافاصله بعد از این کار بنا به هر دلیل که رفتند، نشستند و جلسه گذاشتند و امیالی را دنبال کردند، بعد بیایند نامه بزنند به وزارت کشور بگویند ایشان را قبول نداریم، میخواهیم حذف کنیم قاعده و قانون همه کارها را مشخص کرده است، شورا یک حدود اختیاراتی دارد اختیاراتش وسیع و نامحدود نیست، شورای باید از طرف مردم تصمیم بگیرد و قرار نیست همیار شخصی خودشان را وسط  بگذارند.

وی با تاکید براینکه نباید منافع و مصالح شهر فردیس با جمعیت ۵۰۰ هزار نفر را که مشکلات خاص خودش را دارد، فدای امیال شخصی خود  کنیم، وقتی عقل و تدبیر و مصلحت شهر را فدای امیال شخصی کنیم، باعث می شود مردم را نادیده بگیریم، ما بطور کامل این موضوع را پیگیری می کنیم و به هر شکل شورا هم باید مسایل مردم را دنبال کند، واقعا شما نگاه کنید که از انتخاب شوراها  تاکنون تقریبا دو ماه می گذرد، آیا شورای فردیس یک مصوبه ای درست و درمان داشته است؟ یا همه اش دعوا و درگیری بوده و این جای تاسف بسیار دارد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: راهکارقانونی اش این است اگر بخواهند فردی را که انتخاب کردند و به هر دلیلی کنار بگذارند، باید چهارچوب قانون را رعایت کنند، چهارچوب قانون همین است که آنها اولا بگذارند شهردار ابلاغش را بگیرد، بعد اگر خواستند استیضاح کنند.

**** استیضاح شهردار به دو سوم آرا اعضای شورا نیاز دارد/ آنهایی کار را به بحران می کشانند سلب عضویت می کنیم

وی تاکید کرد: استیضاح هم دوسوم رای می خواهد، یک سوم و نصف هم نیست و از طرفی اگر بخواهند مجددا این بازی را در بیاورند، شورای حل اختلاف استان که مرجع رسیدگی به اختلافات شوراهاست، مطمئنا به آنهایی که برخلاف منویات و خواست و منافع مردم حرکت کنند، برخورد می کند و افرادی را ممکن است سلب عضویت کند.

وی تصریح کرد: ما محکم ایستاده ایم و اگر کار به جای بحران بکشد، به شورای حل اختلاف استان می کشانیم و آنها را سلب عضویت می کنیم ما شوخی با هیچ کس نداریم.

کولیوند گفت: توصیه من این است که باید همراهی کنند تا ایشان( شهردار فردیس)  ابلاغش بخورد و بیاد و بنشینند با منطق کارشان را جلو ببرند و شهردارشان را کمک کنند، اگر شهردار در آینده خودش گفت نمی توانم یا توان آن ندارم، بله در این صورت یک مسیر دیگری است، ولی اینکه شما طرف را بیاورید به وزارت کشور معرفی کنید، با آبروش بازی کنید، بعد بگویید شما را نمی خواهیم،  اصلا چنین چیزی مگر می شود، مگر ممکن است.

وی افزود: ما جلوی زیاده خواهی های آنها را می گیریم، قانون شوراها مشخصا ورود شورا را در انتصابات ممنوع کرده، این موضوع  در اختیارات شهردار و دخالت در ان ممنوع است، البته مشورت اشکالی ندارد.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای در پایان خاطرنشان کرد: من خودم محکم ایستاده ام و به آنها هم گفته ام کاری کردید که آینده سیاسی خودتان نابود شده است، آنها در آینده اعتبارات استانی و ملی می خواهند، ما که نیامدیم برای اینکه ابزاری جهت خودمان باشیم، بلکه مردم ما را آورده اند، لذا این حرکت انها خیلی حرکت نسجیده و به درد نخوری بود.

منبع خبر : خبر فردیس

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *