حوادث، خبرها

تاکید استاندار البرز بر کمک رسانی مناسب به زلزله زدگان غرب کشور

پایگاه خبری تحلیلی ” طلوع فردیس ” 

تاکید استاندار البرز بر کمک رسانی مناسب به زلزله زدگان غرب کشور

استاندار البرز با بیان اینکه امدادرسانی به زلزله زدگان غرب کشور باید متناسب با سازوکارهای اساسی باشد، گفت: پراکندگی کمک رسانی به آسیب دیدگان ، مشکل آفرین خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی “طلوع فردیس ”  به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی روز دوشنبه در نشست اضطراری مدیریت بحران البرز در پی حادثه زلزله مناطق غربی کشور در شب گذشته افزود: استان هایی که نیاز بوده بنا به تصمیم و تشخیص وزارت کشور برای کمک رسانی مشخص شده اند و ممکن است سهمیه البرز هم مشخص شود.

وی ادامه داد: انتقال امکانات باید با هماهنگی صورت گیرد تا مشکلات ترددی ایجاد نشود.

نجفی با تسلیت این واقعه جانگداز به هم میهمانان گفت: روستاهای زیادی درمناطق غربی کشور دچار حادثه شده اند که اقدامات اولیه از شب گذشته برای پشتیبانی از مناطق آسیب دیده به عمل آمده است.

استاندار البرز افزود: مقام معظم رهبری دستورات لازم را در این زمینه صادر فرمودند و رئیس جمهوری نیز دستگاه های اجرایی را به خدمات رسانی سریع مکلف کرد.

وی بر بسیج امکانات دستگاه ها و نهادها برای امدادرسانی به زلزله زدگان جهت اقدامات فوری و امدادی برای هموطنان گرفتار زیرآوار تاکید کرد.

نجفی، در ادامه با تأکید بر لزوم آمادگی استان البرز برای مدیریت حوادث غیرمترقبه ادامه داد: با توجه به اینکه هر حادثه در لحظه ممکن است به وقوع بپیوندد باید آمادگی لازم را در تمامی بخش ها داشت و امکانات امدادی،درمانی و پشتیبانی را نیز برای مواقع اضطراری پیش بینی کرد.

وی افزود: البرز معین تهران در حوادث محسوب می شود و باید برای تأمین امکانات در مواقع مورد نیاز از پیش اقدامات اولیه را انجام داد و امکانات مورد نیاز دستگاه ها و بودجه پشتیبانی حوادث ستاد مرکزی اعلام شود.

نجفی همچنین با اشاره به اینکه برای اعزام اقلام مورد نیاز باید خودروهای سنگین نیز پیش بینی شود، گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای بایدامکاناتی نظیر تریلی را تامین کند.

منبع خبر  ” ایرنا

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *