خبرها

نشست شورای ورزش و جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز

پایگاه خبری تحلیلی“طلوع فردیس”

نشست شورای ورزش و جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز

دکتر نجفی: از واگذاری امور مدیریتی به جوانان هراس نداشته باشیم، آزمون و خطا برای جوان است / همه دستگاه ها برای توسعه ورزش همگانی کمک کنند

استاندار البرز در نشست شورای ورزش و جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با تاکید بر این که “نباید از واگذاری امور مدیریتی به جوانان هراس داشته باشیم” گفت: همه دستگاه ها برای توسعه ورزش همگانی کمک کنند.

 

طلوع فردیس ، به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ دکتر محمد علی نجفی استاندار البرز در نشست شورای ورزش و جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز ضمن اعلام حمایت از توسعه ورزش همگانی اظهار کرد: از ورزش همگانی و انفرادی حمایت می کنیم و همه اعضای این شورا نیز باید کمک کنند تا مکان های ورزشی مناسب در استان پیش بینی شود و علاوه پیگیری تخصیص سهم ۵۰ درصدی وزارت ورزش و جوانان ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز سهم خود را اختصاص دهد تا شاهد ارتقا جایگاه ورزش استان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیگیری هیچ طرح مصوبی بدون اعتبار در حوزه اجرا عملا قابل تعریف نیست،بیان کرد:هر طرح باید برای پیگیری مصوبه اعتباری داشته باشد، نمی توان وسط کار از دستگاه و سازمانی بخواهیم به طرحی که هیچ اعتباری برای آن تخصیص پیدا نکرده تأمین اعتبار داشته باشد در این زمینه طرح هایی قابل پذیرش و حمایت است که ردیف اعتباری تعریف شده داشته باشد.

دکتر نجفی در بخش دیگری طرح (تروما) را که به صورت پایلوت کشوری در استان گیلان به انجام رسیده مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه عمده آمار تلافات جاده ای ناشی از به موقع نرسیدن حادثه دیدگان به مراکز درمانی اعلام می شود گفت: در استان البرز شاهد اجرای طرح تروما نیستیم و نیاز است که در البرز نیز این طرح اجرایی شود، در طراحی اجرای این سیستم از تمامی منظرها به نیازهای حوزه پزشکی توجه شده است، در استان البرز شاهد اجرای طرح تروما نیستیم در این طرح از پدافندغیرعامل، طرح های اورژانس، آمبولانس و.. دیده شده است.

استاندار البرز در ادامه بیان کرد: تمامی طرح هایی که در استان اجرا می شود برای ایجاد شغل است، حتی اگر این ظرفیت سازی شغلی برای تنها ۲ نفر باشد، بنابراین طرح هایی که در زمینه گردشگری مطرح می شود که ۲۰۰ میلیون یورو برای آن سرمایه صرف شده و ۲۵ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند اگر از راه خودش مسیر را طی کند و مکاتبات لازم را نیز به انجام رساند و از مجرای قانون حرکت کند، قطعا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به دنبال ایجاد بسترهای اشتغال برای جوانان هستیم، به ویژه اینکه طرح های گردشگری بنوعی اشتغالزایی دارد.

دکتر نجفی تصریح کرد: برای توسعه و ایجاد طرح هایی که به ایجاد شغل منتهی می شود تمام معاونان استاندار باید درگیر کار شوند و مدیران اقتصادی ذیربط نیز پیگیر کار باشند و موانع را برطرف کنند.

استاندار البرز در ادامه بر ضرورت تخصیص سهم یک درصدی دستگاه ها برای کمک به توسعه ورزش تأکید کرد.

نجفی گفت: بایدکمک کنیم تا جایگاه ورزش استان ارتقا پیدا کند.

وی وجود قهرمانی چون”کیمیا علیزاده ” ها را افتخارات استان دانست و گفت:ورزش قهرمانی و پهلوانی در البرز باید توسعه و ارتقا جایگاه پیدا کند.

استاندار البرز در ادامه با بیان اینکه نباید حوزه فضای مجازی نباید از منظر امنیتی به مسائل نگاه کرد، گفت: در بحث فضای مجازی هم باید تلاش کرد تا با اجرای طرح های جایگزین از ناهنجاری ها کاست و تلاش کنیم تا اثرات منفی را به حداقل کاهش دهیم.

وی همچنین با تأکید بر اینکه جوانان از شعار دادن خسته شده اند، گفت: حوزه جوانان را باید بصورت عملیاتی فعال کنیم و فقط در حد شعار نباشد، در بخش مدیریتی نیز از ظرفیت جوانان بهره مند شویم.

استاندار البرز در ادامه افزود: نباید تصور کنیم جوانان در اجرای امور ممکن است خطا داشته باشند، ایراد و خطا در کار جوانان ایرادی ندارد باید عرصه و میدان را برای ورود جوانان باز کنیم چرا که این آزمون ها و خطاهاست که جوانان ما را کار آزموده می سازد.

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *