خبرها

همایش “احلی من العسل” با حضور۱۰۰۰ دانش آموز در مصلای شهرستان فردیس برگزار شد+عکس

پایگاه خبری تحلیلی ” طلوع فردیس ”  

همایش “احلی من العسل” با حضور۱۰۰۰ دانش آموز در مصلای شهرستان فردیس برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز دراین همایش عنوان کرد : نهضت امام حسین(ع) پدیده ای عمیق، چند ماهیتی و چند لایه است که اندیشمندان و صاحب نظران اهداف و انگیزه های متعددی را در بوجود آمدن آن دخیل می دانندو ایثار و شهادت نشأت گرفته ازنهضت امام حسین (ع) است و۳۶ هزاردانش آموز نوجوان کشورمان با تأسی برنهضت امام حسین (ع) در دوران دفاع مقدس شهید شدند .

خسرو ساکی در ادامه افزود: نسل جدید باید بدانند که قیام امام حسین(ع) موجب زنده شدن اخلاق بلند نظرانه همچون ایثار و فداکاری در راه دین و اخلاق عالی اسلامی شد وزنده نگه داشتن محرم و صفر یک وظیفه دینی است تانسل جدید هم به مسائل دینی و مذهبی آگاهی کافی و‌لازم برسند .

مدیر آموزش و‌پرورش ناحیه دو کرج و شهرستان فردیس در حاشیه همایش «احلی من العسل» اظهار داشت: عبارت «احلی من العسل» در واقع پاسخی است که حضرت قاسم بن الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش داد. این سخن منسوب به حضرت قاسم فرزند امام حسن مجتبی (ع) است که در شب عاشورا در پاسخ عموی بزرگوارش امام حسین (ع) که از او پرسید مرگ نزد تو چگونه است؟ عرض کرد “مرگ برای من شیرین‌تر از عسل است”

فرشته فهمیده در ادامه افزود: هدف از برگزاری این همایش بزرگ آشنایی جوانان با واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) و تبیین رسالت حضرت زینب (س) می باشد.

وی افزود : اجرای گفتمان‌های دین‌مداری و بهره‌برداری از آموزه‌های دینی و تشویق و ترغیب جوانان و دانش آموزان به امور دینی وترویج فرهنگ عاشورایی در دانش آموزان مقابله با دسیسه های دشمن است

عکس :پاشازاده

  

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *