حوادث، خبرها

طغیان کانال آب فردیس ، در محدوده کانال غربی

پایگاه خبری تحلیلی“طلوع فردیس ” 

طغیان کانال آب فردیس ، در محدوده کانال غربی

طغیان کانال آب فردیس ، در محدوده کانال غربی این شهر سبب آبگرفتگی شدید و بسته شدن خیابان اصلی کانال شد .

شهردار فردیس با اشاره به اینکه همه ساله شرکت های آبیاری با هماهنگی سازمان آب و شهرداری در فصل کشاورزی اقدام به رهاسازی آب در شبکه زه کشی آبیاری می کنند گفت: این مشکل به دلیل رها سازی آب بدون هماهنگی با شهرداری بوجود آمده و آب رها شده کلیه ضایعات را از مسیر کرج تا مشکین دشت را به همراه آورده و با انسداد مسیر در ابتدای کانال سرپوشیده فردیس موجب آبگرفتگی معبر و ورود آب به برخی منازل مسکونی شده است.

غفاری با تأکید بر اینکه قبل از رهاسازی آب معمولا شبکه زه کشی آبیاری توسط سازمان مربوطه بازدید و با همکاری شهرداری لایروبی می شود گفت: امسال بدون هیچگونه هماهنگی و بدون انجام لایروبی رهاسازی آب صورت گرفته و تجمع ضایعات مشکل آبگرفتگی در کانال سرپوشیده فردیس را ایجاد کرده است.

شهردار فردیس افزود:  امروز و در اولین روز رهاسازی از سوی شرکت مربوطه طی تماسی با شهرداری فردیس تقاضای ماشین آلات به مدت یک هفته تا ۱۰ روز برای انجام لایروبی کرده و هماهنگی برای رهاسازی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظاهرا خسارتی به  منازل مسکونی آبگرفته وارد نشده است افزود: خوشبختانه منازل با سازه بتونی از استحکام لازم برخوردار بوده و تنها زیرزمین آنها دچار آبگرفتگی شده است که توسط پرسنل شهرداری در حال تخلیه می باشد.

غفاری در ادامه بیان داشت: در صورت بروز خسارت به منازل مسکونی شرکت مربوطه باید پاسخگو باشد. ضمن اینکه شهرداری نیز جبران خسارات وارده به اموال شهر را از طریق مبادی ذیربط پیگیری خواهد کرد.

منبع خبر: به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، 

 

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *